Liiga otteluohjelma 2019-2020 – katso suosikkijoukkueesi ohjelma täältä!

Liiga otteluohjelma 2019-2020 on nyt julki: Suomen mestarina kauteen lähtee viime kaudella kaikki ennakkokaavailut lytännyt HPK.

Liiga otteluohjelma 2019-2020 julkaistiin Liigan toimesta.

Liiga-kausi 2019-2020 käynnistyy todellisella huippuottelulla, kun viime vuoden finalistit, HPK ja Kärpät, iskevät yhteen 12. syyskuuta Hämeenlinnassa pelattavassa ottelussa.

Sen jälkeen kausi jatkuu tuttuun tapaan paikalliskamppailuilla.

Liiga otteluohjelma 2019-2020 ulottuu maaliskuun 14. päivään, joten runkosarja saatetaan päätökseen tänä vuonna juuri ennen maaliskuun puoliväliä.

Liigan kaikki pelaajasiirrot löydät täältä!

Liiga otteluohjelma 2019-2020: Jokaisen joukkueen avausottelu

Liiga otteluohjelma 2019-2020 on nyt julki ja näillä otteluilla käynnistyy kunkin Liiga-joukkueen kausi:

12.09.2019   18:30   HPK – Kärpät
13.09.2019   18:30   Ilves – Tappara
13.09.2019   18:30   JYP – HPK
13.09.2019   18:30   KalPa – Jukurit
13.09.2019   18:30   Pelicans – HIFK
13.09.2019   18:30   SaiPa – KooKoo
13.09.2019   18:30   Ässät – Lukko
14.09.2019   17:00   Kärpät – Sport
14.09.2019   17:00   TPS – Ässät

Liiga 2019-2020: Vedonlyöntibonukset ja tarjoukset

Eri vedonlyöntiyhtiöt tarjoavat laajasti vedonlyöntibonuksia ja tarjouksia asiakkailleen Valioliiga-kauden 2019-2020 osalta.

Liiga otteluohjelma 2019-2020 julkaisu tarkoittaa myös sitä, että voit alkaa piirrellä tulevan kauden suuntaviivoja vedonlyönnin suhteen valmiiksi.

Tässä vedonlyöntibonukset ja tarjoukset bookkereilta:

#BookkeriBonus 
1100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
2100% bonus 100€ asti / 50% bonus 250€ asti / Talleta 10€ - saat 50€Lunasta Bonus
3Talletuksesi kokoinen ilmaisveto 100€ asti - ei kierrätystäLunasta Bonus
4100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
5100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
6100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
7100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
8Talleta 25€ - saat 50€
- Vain 1x kierrätys
Lunasta Bonus
9Talleta 10€ - saat 10€ bonuksenLunasta Bonus
10100% bonus 200€ astiLunasta Bonus
11100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
1250€ riskitön vetoLunasta Bonus
13100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
14400% bonus 10€ asti / 100% bonus 300€ astiLunasta Bonus
15Talleta 10€ - saat 50€ / Talleta 200€ - saat 400€ Lunasta Bonus
16100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
17100% bonus 150€ asti + 5€ riskitön veto rekisteröitymisestäLunasta Bonus
18100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
193x 10€ ilmaisvetoaLunasta Bonus
2050% bonus 100€ astiLunasta Bonus
21Rekisteröintivapaa - voitot tilille 5min sisälläLunasta Bonus
22Rekisteröintivapaa - voitot tilille 15min sisälläLunasta Bonus
2355€ ilmaisvetoLunasta Bonus
24Korkeimmat panosrajat ja parhaat kertoimetLunasta Bonus
25-Lunasta Bonus
2625% ilmaisveto 50€ asti
- Jopa 100€ ilmaisvetoina

Bonuskoodi: REDBETWELCOME
Lunasta Bonus
27Lyö vähintään 20€ veto - saat 10€ kierrätysvapaata rahaaLunasta Bonus
28100% bonus 200€ asti

Rekisteröintivapaa - voitot tilille 5min sisällä
Lunasta Bonus
2950% bonus 100€ astiLunasta Bonus
30100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
31100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
3250€ bonus + 100% kerroinkorotusLunasta Bonus
33150% bonus 100€ astiLunasta Bonus
34100% bonus 50€ asti

Bonuskoodi: TONY50
Lunasta Bonus
35100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
36-Lunasta Bonus

Liiga otteluohjelma 2019-2020:

Liiga otteluohjelma 2019-2020 saatiin tänä vuonna valmiiksi hieman normaalia ajankohtaa myöhemmin. Liiga otteluohjelma 2019-2020 julkaisupäivästä on aikaa kauden alkuun vajaa kolme kuukautta.

13.09. 18:30 HPK Kärpät
13.09. 18:30 Ilves Tappara
13.09. 18:30 JYP HPK
13.09. 18:30 KalPa Jukurit
13.09. 18:30 Pelicans HIFK
13.09. 18:30 SaiPa KooKoo
13.09. 18:30 Ässät Lukko
14.09. 17:00 Jukurit Pelicans
14.09. 17:00 KalPa HIFK
14.09. 17:00 Kärpät Sport
14.09. 17:00 Lukko Ilves
14.09. 17:00 Tappara JYP
14.09. 17:00 TPS Ässät
14.09. 18:30 KooKoo SaiPa
18.09. 18:30 HIFK JYP
18.09. 18:30 HPK SaiPa
18.09. 18:30 Ilves TPS
18.09. 18:30 KooKoo Sport
18.09. 18:30 Kärpät Jukurit
18.09. 18:30 Pelicans Lukko
18.09. 18:30 Ässät Tappara
20.09. 18:30 HIFK HPK
20.09. 18:30 Ilves Kärpät
20.09. 18:30 Jukurit KooKoo
20.09. 18:30 KalPa JYP
20.09. 18:30 Lukko Tappara
20.09. 18:30 Pelicans TPS
20.09. 18:30 SaiPa Sport
21.09. 17:00 HPK HIFK
21.09. 17:00 JYP Kärpät
21.09. 17:00 KooKoo KalPa
21.09. 17:00 Tappara SaiPa
21.09. 17:00 Ässät Ilves
21.09. 18:30 Sport Jukurit
24.09. 18:30 Tappara Kärpät
25.09. 18:30 Ilves KalPa
25.09. 18:30 KooKoo TPS
25.09. 18:30 Lukko JYP
25.09. 18:30 SaiPa Pelicans
27.09. 18:30 Jukurit HPK
27.09. 18:30 JYP Ässät
27.09. 18:30 Lukko HIFK
27.09. 18:30 Pelicans Sport
27.09. 18:30 TPS Tappara
28.09. 17:00 HIFK Tappara
28.09. 17:00 KalPa KooKoo
28.09. 17:00 Kärpät Ilves
28.09. 17:00 SaiPa Jukurit
28.09. 17:00 Ässät TPS
28.09. 18:30 Sport JYP
30.09. 18:30 HPK Lukko
01.10. 18:30 KalPa Ässät
02.10. 18:30 HPK JYP
02.10. 18:30 Jukurit TPS
02.10. 18:30 KooKoo SaiPa
02.10. 18:30 Pelicans Ilves
03.10. 18:30 Kärpät Ässät
03.10. 18:30 Tappara Sport
04.10. 18:30 HIFK Pelicans
04.10. 18:30 Ilves HPK
04.10. 18:30 KalPa Sport
04.10. 18:30 TPS Lukko
05.10. 17:00 JYP Ilves
05.10. 17:00 KooKoo HIFK
05.10. 17:00 Lukko TPS
05.10. 17:00 Pelicans KalPa
05.10. 17:00 SaiPa Kärpät
05.10. 17:00 Tappara Jukurit
05.10. 17:00 Ässät HPK
08.10. 18:30 Jukurit JYP
08.10. 18:30 Ässät KalPa
10.10. 18:30 Lukko SaiPa
10.10. 18:30 Sport KalPa
11.10. 18:30 Jukurit Kärpät
11.10. 18:30 JYP Pelicans
11.10. 18:30 KooKoo Ilves
11.10. 18:30 Tappara Ässät
11.10. 18:30 TPS HPK
12.10. 17:00 HIFK TPS
12.10. 17:00 HPK Sport
12.10. 17:00 Ilves Jukurit
12.10. 17:00 KalPa Lukko
12.10. 17:00 Pelicans KooKoo
12.10. 17:00 Ässät SaiPa
12.10. 18:30 Kärpät Tappara
15.10. 18:30 TPS KooKoo
16.10. 18:30 Jukurit Sport
16.10. 18:30 SaiPa JYP
17.10. 18:30 HIFK Kärpät
18.10. 18:30 KalPa Ilves
18.10. 18:30 Lukko Ässät
18.10. 18:30 Pelicans SaiPa
18.10. 18:30 Sport TPS
18.10. 18:30 Tappara HPK
19.10. 17:00 HPK Jukurit
19.10. 17:00 Ilves Lukko
19.10. 17:00 JYP KalPa
19.10. 17:00 KooKoo Kärpät
19.10. 17:00 SaiPa Tappara
19.10. 18:30 TPS Pelicans
19.10. 18:30 Ässät HIFK
23.10. 18:30 Jukurit JYP
23.10. 18:30 KalPa HPK
23.10. 18:30 Kärpät Pelicans
23.10. 18:30 Lukko KooKoo
23.10. 18:30 SaiPa HIFK
23.10. 18:30 Tappara Sport
25.10. 18:30 JYP HIFK
25.10. 18:30 Kärpät KalPa
25.10. 18:30 Lukko TPS
25.10. 18:30 Pelicans Ässät
25.10. 18:30 Tappara Ilves
26.10. 17:00 HPK Kärpät
26.10. 17:00 KooKoo Jukurit
26.10. 17:00 Ässät JYP
26.10. 18:30 Ilves Pelicans
26.10. 18:30 KalPa Tappara
26.10. 18:30 Sport HIFK
26.10. 18:30 TPS SaiPa
29.10. 19:30 SaiPa Ässät
29.10. 19:30 Sport HPK
30.10. 19:30 HIFK KooKoo
30.10. 19:30 Kärpät Lukko
30.10. 19:30 TPS Jukurit
31.10. 19:30 SaiPa HPK
01.11. 19:30 HPK KooKoo
01.11. 19:30 Ilves SaiPa
01.11. 19:30 JYP TPS
01.11. 19:30 KalPa HIFK
01.11. 19:30 Lukko Jukurit
01.11. 19:30 Pelicans Tappara
01.11. 19:30 Ässät Sport
02.11. 18:00 Jukurit Ässät
02.11. 18:00 KooKoo JYP
02.11. 18:00 Tappara Lukko
02.11. 19:00 Kärpät HIFK
02.11. 19:30 Sport Pelicans
02.11. 19:30 TPS Ilves
12.11. 18:30 KooKoo HPK
13.11. 18:30 Ilves Sport
13.11. 18:30 JYP Lukko
13.11. 18:30 KalPa Jukurit
13.11. 18:30 Pelicans KooKoo
15.11. 18:30 HIFK SaiPa
15.11. 18:30 HPK Ässät
15.11. 18:30 Ilves Tappara
15.11. 18:30 KalPa TPS
15.11. 18:30 Pelicans Kärpät
15.11. 18:30 Sport Lukko
16.11. 17:00 Jukurit HIFK
16.11. 17:00 JYP Tappara
16.11. 17:00 KooKoo Ässät
16.11. 17:00 Kärpät TPS
16.11. 17:00 SaiPa KalPa
16.11. 17:00 Sport Ilves
16.11. 18:30 Lukko HPK
20.11. 18:30 HIFK Lukko
20.11. 18:30 Ilves JYP
20.11. 18:30 SaiPa Pelicans
20.11. 18:30 TPS Sport
20.11. 18:30 Ässät KooKoo
22.11. 18:30 HPK Ilves
22.11. 18:30 JYP SaiPa
22.11. 18:30 Lukko Kärpät
22.11. 18:30 Pelicans Jukurit
22.11. 18:30 Sport Ässät
22.11. 18:30 Tappara KalPa
23.11. 17:00 Jukurit Lukko
23.11. 17:00 KalPa Pelicans
23.11. 17:00 KooKoo Tappara
23.11. 17:00 SaiPa Ilves
23.11. 17:00 Ässät Kärpät
23.11. 18:30 TPS HIFK
25.11. 18:30 HIFK Sport
26.11. 18:30 HPK KalPa
26.11. 18:30 Kärpät JYP
26.11. 18:30 Tappara TPS
27.11. 18:30 HIFK Jukurit
27.11. 18:30 Lukko Pelicans
27.11. 18:30 Sport KooKoo
28.11. 18:30 TPS Ässät
29.11. 18:30 HIFK Kärpät
29.11. 18:30 Ilves KooKoo
29.11. 18:30 Jukurit Tappara
29.11. 18:30 KalPa JYP
29.11. 18:30 Pelicans HPK
29.11. 18:30 Sport SaiPa
30.11. 17:00 HPK Pelicans
30.11. 17:00 JYP KalPa
30.11. 17:00 Lukko Ässät
30.11. 18:30 Kärpät SaiPa
30.11. 18:30 Tappara HIFK
03.12. 18:30 HIFK HPK
03.12. 18:30 Jukurit Ilves
03.12. 18:30 KalPa SaiPa
03.12. 18:30 KooKoo JYP
03.12. 18:30 Tappara Pelicans
03.12. 18:30 TPS Kärpät
05.12. 18:30 HIFK Ilves
05.12. 18:30 HPK TPS
05.12. 18:30 Kärpät KooKoo
05.12. 18:30 Pelicans JYP
05.12. 18:30 SaiPa Lukko
05.12. 18:30 Sport Tappara
05.12. 18:30 Ässät Jukurit
07.12. 17:00 HPK Tappara
07.12. 17:00 Ilves Ässät
07.12. 17:00 Jukurit KalPa
07.12. 17:00 JYP Sport
07.12. 17:00 Kärpät HIFK
07.12. 18:30 Lukko KooKoo
07.12. 18:30 SaiPa TPS
11.12. 18:30 JYP Jukurit
11.12. 18:30 Kärpät HPK
11.12. 18:30 Sport Ilves
11.12. 18:30 Tappara KooKoo
11.12. 18:30 TPS KalPa
11.12. 18:30 Ässät Pelicans
13.12. 18:30 Jukurit SaiPa
13.12. 18:30 KooKoo Pelicans
13.12. 18:30 Lukko KalPa
13.12. 18:30 Sport Kärpät
13.12. 18:30 Tappara Ilves
13.12. 18:30 TPS JYP
13.12. 18:30 Ässät HIFK
18.12. 18:30 HIFK Lukko
18.12. 18:30 HPK Sport
18.12. 18:30 Jukurit TPS
18.12. 18:30 Ässät KooKoo
20.12. 18:30 Ilves JYP
20.12. 18:30 KalPa HPK
20.12. 18:30 KooKoo SaiPa
20.12. 18:30 Kärpät Jukurit
20.12. 18:30 Lukko Sport
20.12. 18:30 Pelicans Tappara
20.12. 18:30 TPS HIFK
26.12. 17:00 HIFK Pelicans
26.12. 17:00 Jukurit KalPa
26.12. 17:00 JYP Kärpät
26.12. 17:00 Lukko Tappara
26.12. 17:00 SaiPa KooKoo
26.12. 18:30 Ilves HPK
26.12. 18:30 Sport Ässät
28.12. 17:00 JYP Jukurit
28.12. 17:00 KalPa SaiPa
28.12. 17:00 KooKoo Ilves
28.12. 17:00 Kärpät Pelicans
28.12. 17:00 Sport HIFK
28.12. 17:00 Tappara HPK
28.12. 18:30 Ässät Lukko
30.12. 18:30 HPK JYP
30.12. 18:30 Jukurit KooKoo
30.12. 18:30 Kärpät KalPa
30.12. 18:30 Lukko Sport
30.12. 18:30 Pelicans HIFK
30.12. 18:30 SaiPa Tappara
30.12. 18:30 Ässät Ilves
03.01. 18:30 Ilves TPS
03.01. 18:30 Lukko Jukurit
03.01. 18:30 Pelicans Ässät
03.01. 18:30 Sport SaiPa
04.01. 17:00 HPK HIFK
04.01. 17:00 JYP Pelicans
04.01. 17:00 KalPa Ilves
04.01. 17:00 KooKoo Tappara
04.01. 17:00 Kärpät SaiPa
04.01. 17:00 TPS Lukko
04.01. 17:00 Ässät Jukurit
08.01. 18:30 Ilves HIFK
08.01. 18:30 KalPa KooKoo
08.01. 18:30 Pelicans HPK
08.01. 18:30 SaiPa TPS
08.01. 18:30 Sport Tappara
09.01. 18:30 HPK Ässät
10.01. 18:30 HIFK SaiPa
10.01. 18:30 Ilves Sport
10.01. 18:30 Jukurit KalPa
10.01. 18:30 JYP Lukko
10.01. 18:30 KooKoo Pelicans
10.01. 18:30 TPS Kärpät
11.01. 16:00 Lukko Ässät
11.01. 17:00 KalPa Jukurit
11.01. 17:00 Pelicans KooKoo
11.01. 17:00 SaiPa JYP
11.01. 17:00 Tappara TPS
11.01. 18:30 Kärpät Ilves
11.01. 18:30 Sport HPK
15.01. 18:30 Jukurit Ilves
15.01. 18:30 JYP KooKoo
15.01. 18:30 Kärpät Tappara
15.01. 18:30 Sport TPS
17.01. 18:30 HPK TPS
17.01. 18:30 KalPa Sport
17.01. 18:30 Lukko Kärpät
17.01. 18:30 Pelicans SaiPa
17.01. 18:30 Tappara Ässät
18.01. 15:00 HIFK Tappara
18.01. 16:00 TPS KooKoo
18.01. 17:00 Ilves Pelicans
18.01. 17:00 Jukurit Sport
18.01. 17:00 JYP KalPa
18.01. 17:00 SaiPa Lukko
18.01. 17:00 Ässät Kärpät
22.01. 18:30 HIFK Ässät
22.01. 18:30 HPK SaiPa
22.01. 18:30 Sport Lukko
22.01. 18:30 Tappara Pelicans
22.01. 18:30 TPS JYP
23.01. 18:30 Ilves Kärpät
23.01. 18:30 KooKoo Ässät
23.01. 18:30 Lukko HPK
24.01. 18:30 Jukurit Tappara
24.01. 18:30 JYP HIFK
24.01. 18:30 KalPa TPS
25.01. 15:30 SaiPa Ilves
25.01. 17:00 HIFK Jukurit
25.01. 17:00 KooKoo HPK
25.01. 17:00 Tappara KalPa
25.01. 17:00 Ässät JYP
25.01. 18:30 Kärpät TPS
25.01. 20:00 Pelicans Lukko
29.01. 18:30 HIFK Sport
29.01. 18:30 Ilves Lukko
29.01. 18:30 JYP KooKoo
29.01. 18:30 KalPa Kärpät
29.01. 18:30 TPS Pelicans
31.01. 18:30 HPK Kärpät
31.01. 18:30 Ilves Tappara
31.01. 18:30 Jukurit Ässät
31.01. 18:30 JYP SaiPa
31.01. 18:30 Pelicans KalPa
31.01. 18:30 TPS Lukko
01.02. 17:00 HIFK KalPa
01.02. 17:00 KooKoo Jukurit
01.02. 17:00 Kärpät HPK
01.02. 17:00 SaiPa Ässät
01.02. 17:00 Tappara JYP
01.02. 18:30 Lukko TPS
01.02. 18:30 Sport Ilves
04.02. 18:30 KalPa Ässät
05.02. 18:30 HPK HIFK
05.02. 18:30 Ilves Sport
05.02. 18:30 Jukurit SaiPa
05.02. 18:30 KooKoo TPS
05.02. 18:30 Lukko JYP
05.02. 18:30 Pelicans Kärpät
07.02. 18:30 HIFK TPS
07.02. 18:30 Pelicans Sport
07.02. 18:30 SaiPa KooKoo
07.02. 18:30 Tappara Kärpät
07.02. 18:30 Ässät HPK
12.02. 18:30 HIFK Ilves
12.02. 18:30 JYP Jukurit
12.02. 18:30 KooKoo Pelicans
12.02. 18:30 Sport KalPa
12.02. 18:30 Tappara Lukko
12.02. 18:30 Ässät SaiPa
14.02. 18:30 HPK Jukurit
14.02. 18:30 Ilves KooKoo
14.02. 18:30 KalPa JYP
14.02. 18:30 Kärpät HIFK
14.02. 18:30 Lukko Pelicans
14.02. 18:30 Sport Tappara
14.02. 18:30 TPS Ässät
15.02. 17:00 HIFK Kärpät
15.02. 17:00 Jukurit Pelicans
15.02. 17:00 JYP Ilves
15.02. 17:00 KooKoo Lukko
15.02. 17:00 SaiPa KalPa
15.02. 17:00 Tappara Sport
15.02. 17:00 Ässät TPS
17.02. 18:30 TPS HPK
18.02. 18:30 Pelicans JYP
19.02. 18:30 HPK KooKoo
19.02. 18:30 Ilves Jukurit
19.02. 18:30 KalPa Tappara
19.02. 18:30 Kärpät Sport
19.02. 18:30 SaiPa HIFK
19.02. 18:30 Ässät Pelicans
21.02. 18:30 HIFK KooKoo
21.02. 18:30 Jukurit Lukko
21.02. 18:30 SaiPa Kärpät
21.02. 18:30 Tappara Ilves
21.02. 18:30 Ässät KalPa
22.02. 17:00 HPK Tappara
22.02. 17:00 Ilves SaiPa
22.02. 17:00 KooKoo Kärpät
22.02. 17:00 Pelicans TPS
22.02. 17:00 Sport JYP
22.02. 18:30 Lukko KalPa
25.02. 18:30 Tappara HIFK
26.02. 18:30 JYP Ässät
26.02. 18:30 Kärpät HPK
26.02. 18:30 Lukko Ilves
26.02. 18:30 Sport Jukurit
26.02. 18:30 TPS KalPa
27.02. 18:30 HIFK Ässät
27.02. 18:30 Tappara SaiPa
28.02. 18:30 JYP HPK
28.02. 18:30 KalPa Kärpät
28.02. 18:30 KooKoo Sport
28.02. 18:30 Pelicans Jukurit
29.02. 17:00 HPK Pelicans
29.02. 17:00 Ilves KalPa
29.02. 17:00 Jukurit HIFK
29.02. 17:00 Kärpät JYP
29.02. 17:00 SaiPa Sport
29.02. 17:00 TPS Tappara
29.02. 17:00 Ässät Lukko
03.03. 18:30 HIFK KalPa
03.03. 18:30 HPK Lukko
03.03. 18:30 Jukurit Kärpät
04.03. 18:30 KooKoo Lukko
04.03. 18:30 SaiPa HPK
04.03. 18:30 Sport Pelicans
04.03. 18:30 TPS Ilves
04.03. 18:30 Ässät Tappara
05.03. 18:30 Tappara Jukurit
06.03. 18:30 HIFK HPK
06.03. 18:30 Jukurit JYP
06.03. 18:30 Pelicans Ilves
06.03. 18:30 Sport KooKoo
06.03. 18:30 TPS SaiPa
07.03. 17:00 Ilves HIFK
07.03. 17:00 KalPa Pelicans
07.03. 17:00 Kärpät KooKoo
07.03. 17:00 Ässät Sport
07.03. 18:30 JYP TPS
07.03. 18:30 Lukko SaiPa
10.03. 19:30 HPK KalPa
10.03. 19:30 Ilves Ässät
10.03. 19:30 JYP Tappara
10.03. 19:30 KooKoo HIFK
10.03. 19:30 Kärpät Lukko
10.03. 19:30 SaiPa Jukurit
10.03. 19:30 TPS Sport
12.03. 19:30 HIFK JYP
12.03. 19:30 Jukurit HPK
12.03. 19:30 KalPa Lukko
12.03. 19:30 Pelicans SaiPa
12.03. 19:30 Sport Kärpät
12.03. 19:30 Tappara KooKoo
12.03. 19:30 Ässät TPS
14.03. 18:00 HPK Ilves
14.03. 18:00 JYP Sport
14.03. 18:00 KooKoo KalPa
14.03. 18:00 Kärpät Ässät
14.03. 18:00 Lukko HIFK
14.03. 18:00 SaiPa Pelicans
14.03. 18:00 TPS Jukurit

 

Jaa