Jalkapallon EM 2020 otteluohjelma on nyt selvillä: Huuhkajat arvottiin B-lohkoon yhdessä Belgian, Tanskan ja Venäjän kanssa.

Jalkapallon EM 2020 otteluohjelma – löydät myös Huuhkajien ottelut täältä!

Jalkapallon EM 2020 otteluohjelma on selvillä: kisat käydään EM-kisojen 60-vuotissynttäreiden myötä 12 eri kaupungissa – Huuhkajien ottelut löydät täältä!

Huuhkajat selviytyi historiallisesti suomalaisessa jalkapallossa ensimmäistä kertaa miesten A-maajoukkueen osalta arvokisoihin, kun Suomi sijoittui toiseksi EM-karsintalohkossaan.

Kustakin karsintalohkosta kisoihin selviytyi kaksi joukkuetta; loput neljä maata tulevat Kansojen liigan pudotuspeleistä.

Huuhkajat tulee pelaamaan historiansa ensimmäisen EM-kisaottelunsa Kööpenhaminassa, jossa se kohtaa Tanskan. Sen jälkeen vuorossa ovat Venäjä sekä Belgia ja nämä ottelut pelataan Pietarissa.

EM-kisojen kisakaupunkeina toimivat Amsterdam, Baku, Bilbao, Budapest, Bukarest, Dublin, Glasgow, Kööpenhamina, Lontoo, München, Pietari ja Rooma.

Urheiluvedot.com:n jalkapallouutiset löydät täältä.

Jalkapallon EM 2020: Alkulohkot

A-Lohko
Rooma & Baku

Italia
Sveitsi
Turkki
Wales

B-Lohko
Pietari & Kööpenhamina

Belgia
Venäjä
Tanska
Suomi

C-lohko
Amsterdam & Bukarest

Ukraina
Hollanti
Itävalta
Georgia/Valko-Venäjä/Makedonia/Kosovo

D-lohko
Lontoo & Glasgow

Englanti
Kroatia
Tshekki
Skotlanti/Norja/Serbia/Israel

E-lohko
Bilbao & Dublin

Espanja
Puola
Ruotsi
Bosnia-Hertsegovina/Pohjois-Irlanti/Slovakia/Irlanti

F-lohko
München & Budapest

Saksa
Ranska
Portugali
Islanti/Romania/Bulgaria/Unkari

Vedonlyöntibonukset ja tarjoukset

Eri vedonlyöntiyhtiöt tarjoavat laajasti vedonlyöntibonuksia ja tarjouksia asiakkailleen Valioliiga-kauden 2019-2020 osalta.

#BookkeriBonus 
1Talleta 25€ - Saat 75€ pelirahaa!Lunasta Bonus
2Talleta 25€ - Saat 75€ pelirahaa!Lunasta Bonus
3100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
450% Bonus 10€ asti / 100% Bonus 100€ asti / Talleta 10€ - Saat 50€ pelirahaa!Lunasta Bonus
5Talletuksesi kokoinen ilmaisveto 100€ asti - ei kierrätystäLunasta Bonus
6100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
7100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
8100% bonus 200€ astiLunasta Bonus
9100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
10100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
11Talleta 25€ - saat 50€
- Vain 1x kierrätys
Lunasta Bonus
12Talleta 10€ - saat 10€ bonuksenLunasta Bonus
13100% bonus 200€ astiLunasta Bonus
14100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
1550€ riskitön vetoLunasta Bonus
16100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
17100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
18100% bonus 150€ asti + 5€ riskitön veto rekisteröitymisestäLunasta Bonus
19100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
203x 10€ ilmaisvetoaLunasta Bonus
2150% bonus 100€ astiLunasta Bonus
22Rekisteröintivapaa - voitot tilille 5min sisälläLunasta Bonus
23Rekisteröintivapaa - voitot tilille 15min sisälläLunasta Bonus
2455€ ilmaisvetoLunasta Bonus
25Korkeimmat panosrajat ja parhaat kertoimetLunasta Bonus
26-Lunasta Bonus
2725% ilmaisveto 50€ asti
- Jopa 100€ ilmaisvetoina

Bonuskoodi: REDBETWELCOME
Lunasta Bonus
28Lyö vähintään 20€ veto - saat 10€ kierrätysvapaata rahaaLunasta Bonus
29100% bonus 200€ asti

Rekisteröintivapaa - voitot tilille 5min sisällä
Lunasta Bonus
3050% bonus 100€ astiLunasta Bonus
31100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
32100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
3350€ bonus + 100% kerroinkorotusLunasta Bonus
34100% bonus 50€ asti

Bonuskoodi: TONY50
Lunasta Bonus
35100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
36100% bonus 150€ astiLunasta Bonus
37100% bonus 150€ astiLunasta Bonus
38-Lunasta Bonus

 

Jalkapallon EM 2020 Otteluohjelma: Alkulohkot

Perjantai 12.06.2020

Turkki – Italia

Lauantai 13.06.2020

Wales – Sveitsi
Tanska – Suomi
Belgia – Venäjä

Sunnuntai 14.06.2020

Hollanti – Ukraina
Itävalta – Georgia/Valko-Venäjä/Makedonia/Kosovo
Englanti – Kroatia

Maanantai 15.06.2020

Skotlanti/Norja/Serbia/Israel – Tshekki
Espanja – Ruotsi
Puola – Bosnia-Hertsegovina/Pohjois-Irlanti/Slovakia/Irlanti

Tiistai 16.06.2020

Islanti/Romania/Bulgaria/Unkari – Portugali
Ranska – Saksa

Keskiviikko 17.06.2020

Turkki – Wales
Italia – Sveitsi
Suomi – Venäjä

Torstai 18.06.2020

Tanska – Belgia
Hollanti – Itävalta
Ukraina – Georgia/Valko-Venäjä/Makedonia/Kosovo

Perjantai 19.06.2020

Kroatia – Tshekki
Englanti – Skotlanti/Norja/Serbia/Israel
Ruotsi – Bosnia-Hertsegovina/Pohjois-Irlanti/Slovakia/Irlanti

Lauantai 20.06.2020

Espanja – Puola
Islanti/Romania/Bulgaria/Unkari – Ranska
Portugali – Saksa

Sunnuntai 21.06.2020

Sveitsi – Turkki
Italia – Wales

Maanantai 22.06.2020

Venäjä – Tanska
Suomi – Belgia
Georgia/Valko-Venäjä/Makedonia/Kosovo – Hollanti
Ukraina – Itävalta

Tiistai 23.06.2020

Kroatia – Skotlanti/Norja/Serbia/Israel
Tshekki – Englanti

Keskiviikko 24.06.2020

Bosnia-Hertsegovina/Pohjois-Irlanti/Slovakia/Irlanti – Espanja
Ruotsi – Puola
Portugali – Ranska
Saksa – Islanti/Romania/Bulgaria/Unkari

Jalkapallon EM 2020 Otteluohjelma: Pudotuspelit

Neljännesvälierät:

Lauantai 27.06.2020

A1 – C2
A2 – B2

Sunnuntai 28.06.2020

B1 – A/D/E/F lohkojen 3:s
C1 – D/E/F lohkojen 3:s

Maanantai 29.06.2020

F1 – A/B/C lohkojen 3:s
D2 – E2

Tiistai 30.06.2020

E1 – A/B/C/D lohkojen 3:s
D1 – F2

Puolivälierät:

Perjantai 03.07.2020

F1 – A/B/C lohkojen 3:s (voittaja) VS. D2 – E2 (voittaja)
B1 – A/D/E/F lohkojen 3:s (voittaja) VS. A1 – C2 (voittaja)

Lauantai 04.07.2020

E1 – A/B/C/D lohkojen 3:s (voittaja) VS. D1 – F2 (voittaja)
C1 – D/E/F lohkojen 3:s (voittaja) VS. A2 – B2 (voittaja)

Välierät:

Tiistai 07.07.2020

Ottelu 49: F1 – A/B/C lohkojen 3:s (voittaja) – D2 – E2 (voittaja) VS. B1 – A/D/E/F lohkojen 3:s (voittaja) – A1 – C2 (voittaja)

Keskiviikko 08.07.2020

Ottelu 50: E1 – A/B/C/D lohkojen 3:s (voittaja) – D1 – F2 (voittaja) VS. C1 – D/E/F lohkojen 3:s (voittaja) – A2 – B2 (voittaja)

Finaali:

Sunnuntai 12.07.2020

Ottelun numero 49 voittaja – Ottelun numero 50 voittaja

Jaa