Valioliiga otteluohjelma 2019-2020 on julkaistu! Teemu Pukin edustama Norwich City avaa kautensa vaikealla vierasottelulla Liverpoolia vastaan!

Valioliiga otteluohjelma 2019-2020 – löydät kaikki pelit täältä!

Valioliiga otteluohjelma 2019-2020 on nyt julkaistu: Teemu Pukin edustama Norwich City avaa kampanjansa vierasottelulla Liverpoolia vastaan.

Viime kaudella Valioliigan mestaruuden voittanut Manchester City avaa uuden kauden 2019-2020 vierasottelulla West Hamia vastaan.

Muista niin sanotuista isoista seuroista Liverpool kohtaa koko kauden avaavassa ottelussa Teemu Pukin edustaman Norwich Cityn, Tottenham isännöi sarjanousija Aston Villaa, Arsenal matkaa Newcastlen vieraaksi ja Manchester United ja Chelsea avaavat kautensa heti keskinäisellä kohtaamisella.

Valioliiga otteluohjelma 2019-2020 on jo virallinen, mutta tässä kohtaa alustava, sillä muut seurajoukkuekilpailut tuovat muutoksia ohjelmaan.

Urheiluvedot.com:n jalkapallouutiset löydät täältä.

Valioliiga otteluohjelma 2019-2020: Avauskierroksen ottelut

Liverpool – Norwich City
West Ham – Manchester City
Bournemouth – Sheffield United
Burnley – Southampton
Crystal Palace – Everton
Leicester – Wolverhampton
Watford – Brighton
Tottenham – Aston Villa
Newcastle Arsenal
Manchester United – Chelsea

Valioliiga 2019-2020: Vedonlyöntibonukset ja tarjoukset

Eri vedonlyöntiyhtiöt tarjoavat laajasti vedonlyöntibonuksia ja tarjouksia asiakkailleen Valioliiga-kauden 2019-2020 osalta.

#BookkeriBonus 
1Talletuksesi kokoinen ilmaisveto 100€ asti - ei kierrätystäLunasta Bonus
2Talleta 25€ - saat 50€
- Vain 1x kierrätys
Lunasta Bonus
3100% bonus 150€ astiLunasta Bonus
4100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
5100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
6100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
7100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
8100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
9100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
10100% bonus jopa 500€ asti + 200 ilmaiskierrostaLunasta Bonus
11100% bonus 100€ astiLunasta Bonus
1250€ riskitön vetoLunasta Bonus
13Rekisteröintivapaa - voitot tilille 5min sisälläLunasta Bonus
14100% bonus 100€ astiLunasta Bonus

Valioliiga otteluohjelma 2019-2020:

Valioliiga otteluohjelma 2019-2020 elää kauden edetessä erinäisten Cup-kilpailujen myötä.

Kierros 1
09.08. 22:00 Liverpool Norwich
10.08. 14:30 West Ham Manchester City
10.08. 17:00 Bournemouth Sheffield Utd
10.08. 17:00 Burnley Southampton
10.08. 17:00 Crystal Palace Everton
10.08. 17:00 Leicester Wolves
10.08. 17:00 Watford Brighton
10.08. 19:30 Tottenham Aston Villa
11.08. 16:00 Newcastle Arsenal
11.08. 18:30 Manchester Utd Chelsea
Kierros 2
17.08. 17:00 Arsenal Burnley
17.08. 17:00 Aston Villa Bournemouth
17.08. 17:00 Brighton West Ham
17.08. 17:00 Chelsea Leicester
17.08. 17:00 Everton Watford
17.08. 17:00 Manchester City Tottenham
17.08. 17:00 Norwich Newcastle
17.08. 17:00 Sheffield Utd Crystal Palace
17.08. 17:00 Southampton Liverpool
17.08. 17:00 Wolves Manchester Utd
Kierros 3
24.08. 17:00 Aston Villa Everton
24.08. 17:00 Bournemouth Manchester City
24.08. 17:00 Brighton Southampton
24.08. 17:00 Liverpool Arsenal
24.08. 17:00 Manchester Utd Crystal Palace
24.08. 17:00 Norwich Chelsea
24.08. 17:00 Sheffield Utd Leicester
24.08. 17:00 Tottenham Newcastle
24.08. 17:00 Watford West Ham
24.08. 17:00 Wolves Burnley
Kierros 4
31.08. 17:00 Arsenal Tottenham
31.08. 17:00 Burnley Liverpool
31.08. 17:00 Chelsea Sheffield Utd
31.08. 17:00 Crystal Palace Aston Villa
31.08. 17:00 Everton Wolves
31.08. 17:00 Leicester Bournemouth
31.08. 17:00 Manchester City Brighton
31.08. 17:00 Newcastle Watford
31.08. 17:00 Southampton Manchester Utd
31.08. 17:00 West Ham Norwich
Kierros 5
14.09. 17:00 Aston Villa West Ham
14.09. 17:00 Bournemouth Everton
14.09. 17:00 Brighton Burnley
14.09. 17:00 Liverpool Newcastle
14.09. 17:00 Manchester Utd Leicester
14.09. 17:00 Norwich Manchester City
14.09. 17:00 Sheffield Utd Southampton
14.09. 17:00 Tottenham Crystal Palace
14.09. 17:00 Watford Arsenal
14.09. 17:00 Wolves Chelsea
Kierros 6
21.09. 17:00 Arsenal Aston Villa
21.09. 17:00 Burnley Norwich
21.09. 17:00 Chelsea Liverpool
21.09. 17:00 Crystal Palace Wolves
21.09. 17:00 Everton Sheffield Utd
21.09. 17:00 Leicester Tottenham
21.09. 17:00 Manchester City Watford
21.09. 17:00 Newcastle Brighton
21.09. 17:00 Southampton Bournemouth
21.09. 17:00 West Ham Manchester Utd
Kierros 7
28.09. 17:00 Aston Villa Burnley
28.09. 17:00 Bournemouth West Ham
28.09. 17:00 Chelsea Brighton
28.09. 17:00 Crystal Palace Norwich
28.09. 17:00 Everton Manchester City
28.09. 17:00 Leicester Newcastle
28.09. 17:00 Manchester Utd Arsenal
28.09. 17:00 Sheffield Utd Liverpool
28.09. 17:00 Tottenham Southampton
28.09. 17:00 Wolves Watford
Kierros 8
05.10. 17:00 Arsenal Bournemouth
05.10. 17:00 Brighton Tottenham
05.10. 17:00 Burnley Everton
05.10. 17:00 Liverpool Leicester
05.10. 17:00 Manchester City Wolves
05.10. 17:00 Newcastle Manchester Utd
05.10. 17:00 Norwich Aston Villa
05.10. 17:00 Southampton Chelsea
05.10. 17:00 Watford Sheffield Utd
05.10. 17:00 West Ham Crystal Palace
Kierros 9
19.10. 17:00 Aston Villa Brighton
19.10. 17:00 Bournemouth Norwich
19.10. 17:00 Chelsea Newcastle
19.10. 17:00 Crystal Palace Manchester City
19.10. 17:00 Everton West Ham
19.10. 17:00 Leicester Burnley
19.10. 17:00 Manchester Utd Liverpool
19.10. 17:00 Sheffield Utd Arsenal
19.10. 17:00 Tottenham Watford
19.10. 17:00 Wolves Southampton
Kierros 10
26.10. 17:00 Arsenal Crystal Palace
26.10. 17:00 Brighton Everton
26.10. 17:00 Burnley Chelsea
26.10. 17:00 Liverpool Tottenham
26.10. 17:00 Manchester City Aston Villa
26.10. 17:00 Newcastle Wolves
26.10. 17:00 Norwich Manchester Utd
26.10. 17:00 Southampton Leicester
26.10. 17:00 Watford Bournemouth
26.10. 17:00 West Ham Sheffield Utd
Kierros 11
02.11. 18:00 Arsenal Wolves
02.11. 18:00 Aston Villa Liverpool
02.11. 18:00 Bournemouth Manchester Utd
02.11. 18:00 Brighton Norwich
02.11. 18:00 Crystal Palace Leicester
02.11. 18:00 Everton Tottenham
02.11. 18:00 Manchester City Southampton
02.11. 18:00 Sheffield Utd Burnley
02.11. 18:00 Watford Chelsea
02.11. 18:00 West Ham Newcastle
Kierros 12
09.11. 17:00 Burnley West Ham
09.11. 17:00 Chelsea Crystal Palace
09.11. 17:00 Leicester Arsenal
09.11. 17:00 Liverpool Manchester City
09.11. 17:00 Manchester Utd Brighton
09.11. 17:00 Newcastle Bournemouth
09.11. 17:00 Norwich Watford
09.11. 17:00 Southampton Everton
09.11. 17:00 Tottenham Sheffield Utd
09.11. 17:00 Wolves Aston Villa
Kierros 13
23.11. 17:00 Arsenal Southampton
23.11. 17:00 Aston Villa Newcastle
23.11. 17:00 Bournemouth Wolves
23.11. 17:00 Brighton Leicester
23.11. 17:00 Crystal Palace Liverpool
23.11. 17:00 Everton Norwich
23.11. 17:00 Manchester City Chelsea
23.11. 17:00 Sheffield Utd Manchester Utd
23.11. 17:00 Watford Burnley
23.11. 17:00 West Ham Tottenham
Kierros 14
30.11. 17:00 Burnley Crystal Palace
30.11. 17:00 Chelsea West Ham
30.11. 17:00 Leicester Everton
30.11. 17:00 Liverpool Brighton
30.11. 17:00 Manchester Utd Aston Villa
30.11. 17:00 Newcastle Manchester City
30.11. 17:00 Norwich Arsenal
30.11. 17:00 Southampton Watford
30.11. 17:00 Tottenham Bournemouth
30.11. 17:00 Wolves Sheffield Utd
Kierros 15
03.12. 21:45 Arsenal Brighton
03.12. 21:45 Burnley Manchester City
03.12. 21:45 Leicester Watford
03.12. 21:45 Sheffield Utd Newcastle
03.12. 21:45 Wolves West Ham
03.12. 22:00 Manchester Utd Tottenham
04.12. 21:45 Chelsea Aston Villa
04.12. 21:45 Southampton Norwich
04.12. 22:00 Crystal Palace Bournemouth
04.12. 22:00 Liverpool Everton
Kierros 16
07.12. 17:00 Aston Villa Leicester
07.12. 17:00 Bournemouth Liverpool
07.12. 17:00 Brighton Wolves
07.12. 17:00 Everton Chelsea
07.12. 17:00 Manchester City Manchester Utd
07.12. 17:00 Newcastle Southampton
07.12. 17:00 Norwich Sheffield Utd
07.12. 17:00 Tottenham Burnley
07.12. 17:00 Watford Crystal Palace
07.12. 17:00 West Ham Arsenal
Kierros 17
14.12. 17:00 Arsenal Manchester City
14.12. 17:00 Burnley Newcastle
14.12. 17:00 Chelsea Bournemouth
14.12. 17:00 Crystal Palace Brighton
14.12. 17:00 Leicester Norwich
14.12. 17:00 Liverpool Watford
14.12. 17:00 Manchester Utd Everton
14.12. 17:00 Sheffield Utd Aston Villa
14.12. 17:00 Southampton West Ham
14.12. 17:00 Wolves Tottenham
Kierros 18
21.12. 17:00 Aston Villa Southampton
21.12. 17:00 Bournemouth Burnley
21.12. 17:00 Brighton Sheffield Utd
21.12. 17:00 Everton Arsenal
21.12. 17:00 Manchester City Leicester
21.12. 17:00 Newcastle Crystal Palace
21.12. 17:00 Norwich Wolves
21.12. 17:00 Tottenham Chelsea
21.12. 17:00 Watford Manchester Utd
21.12. 17:00 West Ham Liverpool
Kierros 19
26.12. 17:00 Aston Villa Norwich
26.12. 17:00 Bournemouth Arsenal
26.12. 17:00 Chelsea Southampton
26.12. 17:00 Crystal Palace West Ham
26.12. 17:00 Everton Burnley
26.12. 17:00 Leicester Liverpool
26.12. 17:00 Manchester Utd Newcastle
26.12. 17:00 Sheffield Utd Watford
26.12. 17:00 Tottenham Brighton
26.12. 17:00 Wolves Manchester City
Kierros 20
28.12. 17:00 Arsenal Chelsea
28.12. 17:00 Brighton Bournemouth
28.12. 17:00 Burnley Manchester Utd
28.12. 17:00 Liverpool Wolves
28.12. 17:00 Manchester City Sheffield Utd
28.12. 17:00 Newcastle Everton
28.12. 17:00 Norwich Tottenham
28.12. 17:00 Southampton Crystal Palace
28.12. 17:00 Watford Aston Villa
28.12. 17:00 West Ham Leicester

 

Jaa